(Raamatuga tutvumiseks vajuta raamatu pealkirjale, tagasi raamatukogu kodulehele saamiseks kasuta Back/Tagasi nuppu)

2017 Saabunud07.2015


05.2015


04.2015

Vegan. Hooliv ja maitsev elu


01.2015


11.2014

Vana aja retseptiraamat


09.2014

Eesti kaunis kodu 2012

Eesti kaunis kodu 2013

Eesti kaunis kodu 2014


08.2014

Maalehe sõstra- ja karusmarjaraamat

Lihtsad road algajale kokale


05.2014

Maalehe viinamarjaraamat.

04.2014


02.2014

12.2013

Ahvatluste aasta. Maitsvad koogid kodusest köögist


08.2013

Seenelise kokaraamat

05.2013

Maalehe kurgiraamat
Maalehe tomatiraamat


02.2013


12.201209.2012

Maitsvad seenehoidised

Toimetanud: Anneli Killing 

Maitsvate hoidiste retseptid pärinevad meie ja lõunanaabrite põlvest põlve pärandatud retseptivaramust, on heas kooskõlas meie traditsioonidega ja pakuvad toredat lisa igaühe parimatele perekonnaretseptidele:

Kuivatatud seened 
Soolatud seened 
Külmutatud seened 
Praetud seened 
Marineeritud seened 
Seenesupid ja seenehautised 


05.2012


Piirdeaiad. Traditsioonid, näited ja ehitusnõuanded

Autor: Priit Valge

Esimene põhjalik kodumaine raamat, mis õpetab kavandama ja rajama majaga sobivat piirdeaeda. Arhitektuuriajaloo peatükk räägib Eesti piirdeaedade traditsioonist linnas ja maal. Inspiratsiooniks on koos detailsete fotode ja joonistega esitatud ligi 30 huvitavat ja hästi teostatud tänapäevast piiret, lisaks veel rohkelt pildinäiteid meilt ja mujalt. Praktiline osa käsitleb piltide ja jooniste toel aia rajamise võtteid: vundamendi valamine, lippaia paneeli valmistamine, betoonist, kivist ja moodulitest aiaposti ehitamine, võrkaia püstitamine. Õpetatakse ka vana piirdeaeda korda tegema. Eraldi peatükkides tutvustatakse talumajaga sobivaid aiatüüpe: roigasaed, pistandaed ja kiviaed.03.2012

Istutamise kunst

Autor: Jüri Annist

Mahlaka keelekasutusega Jüri Annist kirjutab oma uues raamatus põhjalikult läbi kõikvõimalike puude-põõsaste ja hekkide, aga ka püsikute, ronitaimede, rooside, elulõngade, rododendronite, alpi- ja moldaia taimede ning potitaimede istutamise põhitõed ja praktilised nipid. See on kindlasti raamat, mille läbilugemine aitab aiapidajal tulevikus istutusvigade tegemiselt raha säästa.

09.2011


Koduveini aabits

Tiina Kuuler

Arvatakse, et koduvein on väga magus, käärib kaua ja tekitab hirmsat peavalu. Tegelikult saab õigete töövõtete ja uuemate vahenditega puhta, klaari ning soovi korral ka täiesti kuiva veini. Käesolev raamat ongi lühike õpetus sellest, mida algajad koduveinitegijad teadma peaks: millest koduveini valmistada, millised on vajalikud tarvikud, millist pärmi kasutada, mis veinis käärimise ajal toimub, kuidas käärimine lõpetada ja vein pudeldada… Lisaks veel hulganisti nõuandeid veini säilitamiseks, serveerimiseks ja parimaid koduveini retsepte.

Et eelmiste Eesti koduveiniõpikute ilmumisest on möödunud juba aastakümneid,

on „Koduveini aabits” uue koduveinikultuuri edendamiseks vajalik abiline.

Autor Tiina Kuuler on õunu, võililli ja alõtšasid pudelisse ajanud juba 2005. aastast. Nüüdseks on ta veinitundmist ja selle tegemist õppinud ka Eesti Sommeljeede Erakoolis, kus lõpetas juunior-sommeljee kursused. Alates 2010. aastast korraldab Tiina Kuuler koduveinikursuseid ja kaupleb koduveinitarvikutega. 2011. aastal korraldas ta koos Maalehega koduveinikonkursi.01.09.2010


Toiduainete säilitamine

hoidistamine, külmutamine, kuivatamine, suitsutamine

Gabriele Lehari

Soovite nautida oma aia rikkalikku saaki ka talvel? Ei ole tahtmist iga päev poes käia? Kui nii, siis on see raamat just Teie jaoks. Siit saate nõuandeid säilitamise ja hoidistamise eri viisidest ja sellest, missugustele toiduainetele missugune viis sobib. Kui hoidistamise kord on hästi läbi mõeldud, siis on Teil kodus alati rikkalik valik värskeid ja konserveeritud toiduaineid.


27.07.2010


Aiapidamine kuukalendri järgi

Engelke, Regina

Looduse märke ja sealhulgas Kuu liikumist taevavõlvil on jälginud põlvkonnad enne meid. Tänapäeval teeme sel teel taas esimesi samme, sest oleme hakanud mõistma oma esivanemate loodusega ühes rütmis elamise tarkust. Eriti aiandusega tegeledes peame arvestama, et loodus liigub tsükliliselt.
Kord kuus aktiveerib Kuu kaheks-kolmeks päevaks iga sodiaagimärgi iseloomuliku energia. Kui me aiatöös selle energia omadusi arvestame, on meie taimed tervemad ja lopsakamad ning meil endal lähedasem suhe looduse ja selle ravijõuga. Selle raamatu abil õpite paremini looduse seaduspärasusi arvestama. Iga aednik saab tarvilikku teavet, millal on õige aeg taimi mulda panna ja ümber istutada, hooldustöid teha, aiakahjureid tõrjuda või oksi lõigata. Nõuanded on ülimalt praktilist laadi ja ohtrate jooniste toel saavad selgeks kuurütmid päeva, kuu ja aasta lõikes. Samuti saab tundma õppida 12 sodiaagimärki, nende omadusi ja seotust aiaga.
Raamatu autor on veendunud, et tähtsam kui aia kujundamine, väetamine ja istutamine on aedniku aistinguline lähenemisviis loodusele ja tema sisemisele rütmile.


03.06.2010

Roosiraamat

Roosid Eesti aedades

Mart Ojasalu

„Roosiraamat“ viib Teid roosikultuuri saladuste juurde... Vana-Kreeka poetess Sappho jumaldas roosi kui lillede kuningannat ja tal oli õigus: mitte ükski lillekultuur ei suuda võistelda rooside õite, nende hurmava lõhnabuketi ja roosipõõsa kauni vormiga.
Eestimaa valged ööd annavad roosidele eriti kirkad värsked õied ja intensiivse nüansirikka aroomi, mida on ära märkinud ka meie kauged külalised. Me asume kaunite rooside kasvatamise põhjapiiril, see aga eeldab roosihuvilistelt mitmesuguseid teadmisi ja oskusi. Siin on abiks Mart Osajalu rohkem kui 40 aasta pikkused kogemused ja tähelepanekud. „Roosiraamatust“ leiate üle 240 Eesti oludesse sobiva roosisordi kirjeldused ning teavet uusimate ja moekamate sortide kohta. Roosikasvatajale on abiks praktilised tabelid, mis on koostatud pikaajaliste vaatluste põhjal. See raamat on heaks abimeheks nii algajale kui ka kogenud roosikasvatajale ning inforikkaks teabeallikaks kõigile iluaianduse huvilistele.


26.märts.2010


1001 viisi, kuidas saada paremaks aednikuks

Pippa Greenwood

Praktilised näpunäited, uued ideed ja tõhusad aiapidamisvõtted.
Kõik olulised valdkonnad potitaimedest tiigielanikeni.

Üksikasjalikud õpetused seemnete külvamisest terrassi loomiseni.
 1001 viisi, kuidas aega, raha ja vaeva säästes jõuda parimate tulemusteni

NÄPUNÄITED: külvamine, kasvatamine, pügamine kaevamine, viljakoristus, kujundamine, kastmine, komposteerimine
KÕIK TEADMISED: köögi- ja puuviljad, potid ja korvid, muru, puud, ronitaimed, ürdid, roosid, lillepeenrad
INSPIRATSIOON: valgustus, planeerimine, tiigid, dekoreerimine, puhkus, rohelisem aiapidamine.


Kokteilid pühendusega

Helger Aava

Mitmekordse baarmenite maailmameistri Helger Aava lemmikteema on alkoholivabad kokteilid. Uusi retsepte töötab ta välja mitte jookidele, vaid hoopis joojatele mõeldes. Raamatutäis tuntud Eesti inimestest inspireeritud alkoholivabasid kokteile, koos retseptide ja kommentaaridega, on nüüd valmimas. Ta vaatab sulle tähelepanelikult otsa. Esitab mõned küsimused maitse-eelistuste kohta, ning siis tõstab sinu ette letile joogi, mis on inspireeritud sinust endast. Nii lihtsalt see käibki. Jooke on siin kergest janukustutajast tõhusa magustoiduni. Kõigil üks ühine joon - mitte keegi inspiratsiooniallikatest ei öelnud, et temale tehtud jook talle ei meeldi. Nende inimeste arusaam jookidest muutus hoobilt. Kui proovite ise selle raamatu retseptide järgi jooke segada, muutub ka teie maailm.


Põnevad suupisted

 

See raamat on mõeldud perenaistele, kes on otsustanud külalisi kostitada originaalsete roogadega. Põneva koostisega nii külmad kui soojad suupisted aitavad luua huvitava, maitsva, kauni ja unustamatu peolaua.


Värvide valimine

Kevin McCloud

- üle 700 värvitooninäidise
- pandud kokku enam kui 60 läbiproovitud paletiks
- toonide skaala ulatub ajaloolistest tänapäevasteni, neutraalsetest värvikirevateni, looduslikest värelevateni
- iga värvi parimad varjundid igasse olukorda iga värvitooni jaoks on leitud vastav kommertsvärv, mida saate hõlpsasti tellida leheküljelt www.choosingpaint.com
Kevin McCloud on Channel 4 ülimenuka saatesarja “Grand Designers” looja ja saatejuht.


Kalad vees ja pannil

Käsiraamat harrastuskalastajale ja retseptikogu kalasõbrale

Linda, Jenny, Janne ja Eva Olsson

Kala on väga maitsev. Ja kõige maitsvam on kala siis, kui olete püüdnud selle ise! „Kalad vees ja pannil” on ühteaegu nii kalameeste käsiraamat kui ka kokaraamat. Raamat kirjeldab neljateist harrastuskalastajate seas populaarset kalaliiki, nende elukombeid ja lemmiksöötasid ning annab head nõu, kuidas neid püüda, ja millal on lootust saada kõige suurem saak. Retseptikogus on ligi 60 maitsva kalaroa retsepti.


Põnevaid suupisteid õlle, viina ja veini juurde

 

Kindlasti on paljud perenaised murdnud pead selle üle, mida pakkuda suupisteks ühe või teise joogi kõrvale. Teatakse, et õlle juurde sobib kuivatatud kala, viina juurde marineeritud kurk ja heeringas, veini kõrvale liharoad ja... Ongi nagu kõik. Kuid sugugi mitte, on olemas ütlemata palju põnevaid roogi, mis sobivad nende jookide juurde. Sellest ramatust leiate üle kahesaja retsepti, mis aitavad teil lahendada joogikõrvase probleemi. Peale selle saate kasulikke teadmisi jookide ajaloost, nende mõjust inimese tervisele ja ka nõuandeid jookide õigeks serveerimiseks.